Raiffeisenbank – RePůjčka
- Věk minimálně 18 let
- Doklad o příjmu potvrzený zaměstnavatelem
- Přiznání k dani z příjmů fyzických osob
- Výměr starobního důchodu
- Výměr výsluhové renty
- Bez exekuce, zápisu v registru dlužníků, insolvence
- Občané ČR – občanský průkaz
- Občané SR – občanský průkaz nebo cestovní doklad
- Ostatní cizí státní příslušníci – cestovní doklad
Komerční banka - refinancování půjček
- Věk minimálně 18 let
- Doklady potvrzující váš příjem či daňové přiznání (včetně dokladu o zaplacení daně).
- Bez exekuce, zápisu v registru dlužníků, insolvence
- Doklad totožnosti
Refinancování od Pojištěné půjčky
Česká spořitelna refinancování
- Minimální věk 18 let
- Doklad o příjmu – Potvrzení od zaměstnavatel, 3 × výpis z bankovního účtu kam chodí výplata
- Bez exekuce, zápisu v registru dlužníků, insolvence
- Doklad totožnosti nebo ověření přes bankovní identitu
Air Bank refinancování
Minimální věk žadatele je 18 let.
Je nutné doložit poslední tři výpisy z účtu, na který je příjem zasílán, potvrzení o výši příjmu (ne starší 30 dnů) a pracovní smlouvu. Pokud je žadatel na zkrácené zkušební době nebo bez zkušební doby, je potřeba doložit i pracovní smlouvu.
Dle požadavku je nutné předložit daňové přiznání, tři výpisy z bankovního účtu a doklad o bezdlužnosti.
Žadatelé, kteří jsou v důchodu, musí doložit důchodový výměr, potvrzení o pobírání důchodu (např. ústřižek z pošty) a jeden výpis z bankovního účtu.
Tři výpisy z bankovního účtu a rozhodnutí o přiznání výsluhy jsou požadované doklady.
Je nutné doložit tři výpisy z bankovního účtu, oznámení o přiznání dávky státní sociální podpory, oznámení o změně výše dávky státní sociální podpory a přehled vyplacených dávek státní sociální podpory.
Tři výpisy z bankovního účtu a potvrzení o výši příjmu (potvrzení o mateřské dovolené) jsou požadované doklady.
Je nutné předložit daňové přiznání.
Žadatel nesmí být veden v registru dlužníků, nesmí mít exekuci a nesmí být v insolvenčním řízení.
- Občané ČR – občanský průkaz a k němu druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, zbrojní průkaz nebo rodný list).
- Cizinci – dva různé druhy z těchto dokladů: cestovní pas, potvrzení o povolení pobytu, národní doklad totožnosti (jen pro občany EU), řidičský průkaz.
- Pokud jste ženatý či vdaná, u vyšších částek po vás banka může chtít podepisovat dokument o Společném jmění manželů, který podepisuje manžel nebo manželka.
MONETA Money Bank - Refinancování půjček
Home Credit refinancování
Konsolidace půjček: Jak na to a kdy se vyplatí?
Pokud vás tíží více půjček s různými podmínkami a splátkami, konsolidace může být efektivním řešením, jak si usnadnit život a ušetřit peníze. Při konsolidaci půjček se vám jednoduše spojí všechny úvěry do jednoho u nového poskytovatele. Do konsolidace lze zahrnout spotřebitelské úvěry, kreditní karty, kontokorenty nebo menší půjčky. Hypotéky nebo překlenovací úvěry však obvykle konsolidovat nelze.
Nový úvěr by měl mít výhodnější podmínky. Konkrétně například nižší úrokovou sazbou, prodlouženou dobou splatnosti nebo nižší měsíční splátky. Díky tomu můžete ulevit svému rozpočtu a získat větší kontrolu nad svými financemi.
Kdy se konsolidace vyplatí?
Konsolidace se vyplatí zejména tehdy, pokud máte více půjček s vysokými úroky. Konsolidace může výrazně snížit vaše měsíční splátky i celkové náklady. Dále pokud máte problém s hlídáním splátek. Jedna měsíční splátka místo několika různých vás bude zatěžovat výrazně méně.
I když nemáte problém se stávajícími úvěry, můžete konsolidací získat lepší podmínky. Vyjednáte například nižší úrok, nebo sjednotit dluhy s různými poplatky do jednoho výhodnějšího úvěru. Prodloužením doby splácení navíc může snížit výši měsíční splátky, a tím uvolnit část příjmu pro jiné potřeby.
Jak získat konsolidaci?
Abyste mohli konsolidovat své půjčky, musíte splňovat podmínky. Ty běžně zahrnují dostatečný příjem, bonitu a často i čistý záznam v registru dlužníků.
Pokud máte záznam v registru dlužníků, může být proces konsolidace složitější, ale není nemožný. Některé banky nabízejí konsolidaci půjček bez nahlížení do registru. Tyto produkty však bývají méně výhodné, často s vyšším úrokem, ale mohou být řešením, jestliže nemáte jinou možnost.
Jak postupovat při konsolidaci a na co si dát pozor?
Nejprve prozkoumejte trh a zjistěte si podmínky současný úvěrů. Především si pohlídejte poplatky za předčasné splacení, kvůli kterým by se vám konsolidace nemusela vyplatit.
Při výběru nového úvěru sledujte nejen úrokovou sazbu, ale také všechny s ním spojené poplatky a celkové náklady na úvěru (tedy RPSN). Poté zhodnoťte výhodnost nabídky. Spočítejte si, kolik konsolidací skutečně ušetříte, včetně případných poplatků za sjednání nového úvěru, než se definitivně rozhodnete.
Časté dotazy
Konsolidace půjček znamená sloučení více úvěrů do jednoho. Místo několika různých splátek platíte jednu měsíční splátku s přehlednějšími podmínkami. Tento krok vám usnadní správu dluhů a zároveň často snížit celkové úrokové náklady.
Při konsolidaci půjček váš nový poskytovatel splatí všechny stávající půjčky a vytvoří vám nový úvěr, často s nižším úrokem, jinou dobou splatnosti nebo lepšími podmínkami. Díky tomu ulevíte svému rozpočtu a zbavíte se přebytečného stresu s hlídáním několik úvěrů najednou.
Obecně lze konsolidovat většinu spotřebitelských úvěrů. Hypotéky a překlenovací úvěru zpravidla konsolidovat nelze. Dále nemusí být možné konsolidovat půjčky, které jsou již ve fázi vymáhání nebo exekuce.
Doba zpracování žádosti o konsolidaci závisí na poskytovateli. Některé banky schválí konsolidaci během několika dnů, zatímco u jiných to bude trvat klidně i několik týdnů. Délka procesu závisí na složitosti vašich závazků a na rychlosti doložení všech potřebných dokumentů.